Tetování X Koronavirus

Jak dává pandemie tatérům zabrat? Rozhovor s Tomas.ink

 

Tomáš - web

 

Současná situace postihla celou řadu odvětví a tetovací salony nejsou výjimkou. Jejich zaměstnanci se ale rozhodně neflákají a věrným klientům i novým zájemcům nabízejí všemožné cesty, jak společně nelehkou situaci překonat. Zajímá tě co dělají tatéři, když mají zavřené salony? Chceš novou kérku, ale během pandemie nevíš, jak na to? Bojíš se v téhle době jehel? Nejen o tom, ale i o dalších věcech se nám v minirozhovoru rozpovídal tatér Tomáš Vandlíček.

Tomáš žije v Liberci a můžeš ho najít v tetovacím studiu Rasg tattoo. Tetování, kterému se věnuje už přibližně čtyři roky, se pro něj stalo jak koníčkem, tak i pracovní náplní. Zaměřuje se především na černobílé práce ve stylu dotworku a realistiky a spoustu jeho originálních motivů můžeš najít na jeho Instagramu. Co dalšího nám Tomáš ještě prozradil? 

 

Tomáši, čím se zabýváš v době, kdy jsou tetovací salony zavřené?

  • Momentální situace není příznivá pro nikoho z nás, a to jak z hlediska pracovních příležitostí, tak i společenského kontaktu. Věcí, co se dají dělat v této době moc není, ale snažím se nezůstávat na mrtvém bodě a vždy se nějakým způsobem zabavit - většinu času trávím nad novými návrhy a více času věnuji kresbě, abych nevyšel ze cviku. Jinak se také snažím ulevit psychice a volný čas využívám k relaxaci, procházky v přírodě mě nabíjí pozitivní energií. 

Jaké služby lidem tatéři nabízejí, když jsou salony zavřené?

  • Se svými klienty se snažím udržovat neustálý kontakt přes sociální sítě, zejména pro to využívám Instagram. Mám v současné době několik obrázků, které právě prostřednictvím Instagramu nabízím, k prodeji mám poukazy na tetování a konečně také stylové oblečení s mým designem! 

Ozývají se ti lidé s nabídkami do budoucna? (např. Posílají ti třeba návrhy tetování, které budou chtít zhotovit, až to situace umožní?)

  • Ano, zakázek na tetování mám více, než jsem čekal, takže se opravdu nenudím a věnuji se přípravě nových návrhů a bookingu samotnému. Za to jsem moc vděčný a nesmírně si zájmu o moji tvorbu vážím.

Jak působí současná situace na tatéry z hlediska ekonomiky? Pomáhá ti nějak/dostatečně vládní podpora?

  • Je to teď těžké pro všechny, koho se současná vládní opatření týkají. Tím, že mám možnost prodeje poukazů na tetování, a k tomu finanční profit z prodeje oblečení, se vcelku žít dá. Vládní podpora by mohla být vyšší, ale co naděláme...

Jak je možné v této době tatérům pomoci a podpořit je?

  • Myslím si, že vzájemný support mezi tatéry a @tattoosnclothes je právě super koncept, jak tatérům v těchto nelehkých dobách pomoci.

Myslíš si, že se budou po pandemii lidé bát chodit na tetování z hygienických důvodů?

  • To si nemyslím. Dodržujeme přísné hygienické normy, takže určitě není důvod se bát...

 Co bys takovým lidem řekl o dezinfikování prostor a jehel?

  • Prostory jsou dezinfikovány každý den a ob týden se střídají dezinfekční přípravky. Při práci používám jednorázové sterilní rukavice a roušky, jehly jsou sterilní, jsou balené každá zvlášť v ochranné fólii a jsou určené pro jednorázové použití....

Jakou máš představu o tom, jak budou tetovací salony po pandemii vypadat?

  • Já doufám, že budou vypadat pořád stejně jako doteď. Pochopitelně si dokážu představit, že ve větších studiích, kde se v prostorách pohybuje více lidí, budou muset být oddělená tetovací místa, aby se dodržovaly bezpečné odstupy a tak dále... Ale jinak si myslím, že není důvod cokoliv dalšího měnit.